Prostat Kanseri


60 yaş üzeri erkeklerin yarıdan fazlasında prostat problemi vardır. Genellikle sorun, yaşlılığa bağlı olan iyi huylu prostat büyümesiyken, hastaların küçük ama önemli bir kısmında sorunların nedeni prostat kanseri olabilmektedir.

 


Erken Teşhis Önemli
Prostat kanseri hiçbir belirti vermeden de gelişebilir. Bu yüzden 45 yaş üzerinde iseniz yıllık düzenli prostat kontrolü (Ürolojik muayene, kanda PSA ölçümü ve ultrasonografi) yaptırarak hastalığın erken teşhis edilebilmesini ve tümüyle tedavi edilmesini sağlayabilirsiniz.

Tedavi
Erken tespit edilen prostat kanserinde çağdaş tedaviler uygulandığında 5 yıllık sağkalım %100, 10 yıllık sağkalım şansı ise %92 dir.
Hastalık prostatın içerisindeyken tanı konduğunda cerrahi olarak organın çıkartılması (radikal prostatektomi) veya ışın tedavisi (Radyoterapi) ile tedavi edilebilir.
Hastalığın diğer organlara sıçradığı (metastaz) durumlarda dahi hastalığın seyrini yavaşlatan ve birçok olguda yıllarca sağlıklı ve mutlu yaşam sunan ilaç ile tedavi seçenekleri mevcuttur.Alemdağ Cad. No:467 A.Dudullu / ÜMRANİYE İSTANBUL     0216 612 66 96 - 0216 612 64 84
Tüm Hakları Özel Hekimler Cerrahi Tıp Merkezi'ne aittir.    (Yasal Uyarı)